Renditja në Superligën e Kosovës pas 11 ndeshjeve të zhvilluara

Renditja në Superligën e Kosovës pas 11 ndeshjeve të zhvilluara

Superliga e Kosovës në futboll e ka kompletuar edhe javën e 11 të sezonit 2021/22.

As në këtë xhiro nuk munguan rezultatet befasuese. Kryendeshja e kësaj xhiroje u zhvillua në Suharekë aty ku Ballkani e mposhti kampionin aktual Prishtinën me rezultat solid 2-0 kurse golat u realizuan nga Solomon në minutën e 59’ dhe Ermal Krasniqi në minutën e 72’, transmeton KosovaPress.

Ballkani është lider i tabelës me 21 pikë, i ndjekur nga Drenica dhe Gjilani me nga 20 pikë.

Kjo është renditja e plotë pas 11 ndeshjeve:

Ballkani 21 pikë

Drenica  20

Gjilani 20


Drita 19

Prishtina 13

Malisheva 12

Llapi 12

Dukagjini 10

Ulpiana 10

Feronikeli 10

Lexo edhe

Video