Renditja në Grupin A, Zvicra rrezikon të mos kualifikohet tutje

Renditja në Grupin A, Zvicra rrezikon të mos kualifikohet tutje

Kombëtarja e Zvicrës me humbjen ndaj Italisë dhe paraprakisht barazimin me Uellsin ia ka komplikuar tej mase punët vetes sa i përket kualifikimit në fazën e eliminimeve direkte të Kampionatit Botëror 2020.


Me vetëm një pikë na dy ndeshjet e para, Zvira tani renditet në vendin e tretë në Grupin A prapa Italisë që ka gjashtë pikë në vendin e parë dhe Uellsit me katër pikë në vendin e dytë.

Tani për t’u kualifikuar tutje, Zvicra duhet ta mposhtë Turqinë në ndeshjen e fundit me dy gola diferencë dhe njëkohësisht të shpresojë që Italia ta mposht Uellsin në xhiron e fundit.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.

error: