Regjistrohet viktima e parë shqiptare nga tërmeti në Turqi

Regjistrohet viktima e parë shqiptare nga tërmeti në Turqi

Viktima e parë shqiptare është nxjerrë nga rrënojat e ndërtesës pas tërmeti të fuqishëm në Izmir të Turqisë.


Ambasadori i Shqipërisë në Turqi, Kastriot Robo, ka konfirmuar lajmin për mediat se 62-vjeçarja Nazmiye Dograyan me origjinë nga Kosova është gjetur nën rrënoja me djalin e saj pas 24 orëve kërkime.

Nëna dhe djali u gjetën të përqafuar në rrënoja, ndërsa nëna e kishte mbuluar djalin me trupin e saj. Djali 28-vjeçar është në gjendje të rëndë për jetën.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.

error: