Reali vuan po merr tri pikë të plota ndaj Union Berlinit

Reali vuan po merr tri pikë të plota ndaj Union Berlinit

Real Madridi ka marrë tri pikë tejet të vështira në ndeshjen e [arë të fazës së grupeve.

“Los Blancos” kanë marrë tri pikë në ndeshjen e parë të grupit C duke mposhtur Union Berlinin në shtëpi, transmeton KosovaPress.


Skuadra e Carlo Ancelotti e dominoi tërësisht ndeshjen, por gjermanët ishin të pathyeshëm në mbrojtje deri në sekondat e fundit të ndeshjes kur Jude Bellingham realizoi për 1-0 pas një tollovie brenda zonës së gjermanëve.

Ndeshja tjetër e cila u zhvilluar në të njëjtën kohë, ajo ndërmjet Galatasarayt dhe Kopenhagen po ashtu përfundoi me barazim, por rezultati ishte 2-2. Kjo sfidë ishte e vlefshme për grupin A të Ligës së Kampionëve.

Lexo edhe

Video