Reali synon fitore dhe kreun e tabelës ndaj Granadas, formacionet zyrtare

Reali synon fitore dhe kreun e tabelës ndaj Granadas, formacionet zyrtare

Real Madridi kërkon fitoren e tretë radhazi në kampionat dhe me tri pikë të reja ndaj Granadës do ta pushtonte edhe njëherë kreun e renditjes tabelarë në La Liga.

Me katër mungesa të rëndësishme si Bale, Ceballos, Hazard dhe Valverde, trajneri Carlo Ancelotti do ta ketë jo të lehtë komponimin e një skuadre të fuqishme për këtë ballafaqim, por fitorja është i vetmi objektiv nga ky takim për trajnerin italian, përcjellë KosovaPress.


Ndeshja starton nga ora 16:15 dhe këto janë formacionet zyrtare të të dy skuadrave:

Granada: Maximiano, Gonalons, German, Soro, Suarez, Puertas, Monchu, Neva, Diaz, Quini, Rochina

Real Madrid: Courtois, Carvajal, Alaba, Nacho, Kroos, Benzema, Modric, Asensio, Casemiro, Vinicius, Mendy

Lexo edhe

Video

error: