Reali pa Modriq humbi ndeshjen e parë përgatitore ndaj Rangers

Reali pa Modriq humbi ndeshjen e parë përgatitore ndaj Rangers

Real Madridi humbi kundër Rangers me rezultat 2:1 në ndeshjen e parë nën drejtimin e trajnerit Carlo Ancelotti në Glasgou.


Luka Modriq sapo u bashkua me përgatitjet dhe nuk luajti për ekipin, por Borna Barishiq luajti 60 minutat e para për nikoqirët.

Real kaloi në epërsi në minutën e 8-të me golin e Rodrygo, dhe skocezët u kthyen prapa në vazhdim. Fillimisht barazoi Sakala në minutën e 55-të dhe në të 77-tën Rangers shënoi golin e fitores përmes Itten.

Lexo edhe

Video