Reali nuk di për humbje, mposhtë edhe Atletico Madridin

Reali nuk di për humbje, mposhtë edhe Atletico Madridin

Real Madridi po vazhdon me bilanc të njëqindpërqind të fitoreve pasi ka triumfuar edhe ndaj rivalit lokal Atletico Madrid.

Skuadra e drejtuar nga strategu italian Carlo Ancelotti ka triumfuar me rezultat 2-1 në “Wanda Metropolitano” për të vazhduar kështu qëndrimin në vendin e parë në tabelën e La Ligas.


Dy golat e Real Madridit u realizuan në pjesën e parë nga Rodrygo në minutën e 18’ dhe Valverde në të 36-tën, përcjellë KosovaPress.

Ndeshjen shumë më interesante në fund e bëri goli i Hermosos në minutën e 83’ për 2-1, por kjo ishte e gjitha për skuadrën e Simeones.

Reali e kryeson tabelën e 18 pikë pas gjashtë ndeshjeve, kurse Atletico Madridi mbetet në vendin e shtatë me 10 pikë.

Lexo edhe

Video