Reali e Napoli me lehtësi kalojnë në çerekfinale të Ligës së Kampionëve

Reali e Napoli me lehtësi kalojnë në çerekfinale të Ligës së Kampionëve

Real Madridi dhe Napoli janë dy skuadrat e fundit që janë kualifikuar në çerekfinale të Ligës së Kampionëve duke e kompletuar këtë fazë me tetë ekipe.

Napoli e mposhtu me lehtësi skuadrën gjermane Eintracht Frankfurt me rezultat 3-0 në stadiumin “Diego Armando Maradona”, me gola e realizuara nga Simhen (2) dhe Zielinski, duke vazhduar tutje me rezultat të përgjithshëm 5-0 pas 180 minutave lojë, raporton KosovaPress.

Me më shumë lehtësi se sa pritej në çerekfinale ka kaluar edhe Real Madridit. Skuadra e Carlo Ancelotti ia shkaktoi humbjen e dytë Liverpoolit ndaj të cilit triumfoi me rezultat 1-0 në “Santiago Bernabeu” me golin e Karim Benzemas, derisa ndeshjen e parë në Angli e kishte fituar me rezultat 5-2.

Këto janë të gjitha skuadrat çerekfinaliste të Ligës së Kampionëve”

Real Madrid:

Napoli:


Inter

Manchester City

Bayern Mynih

Milan

Benfika

Chelsea

Video