Real vetëm një pikë kundër Osasunës, Benzema humbi penalltinë

Real vetëm një pikë kundër Osasunës, Benzema humbi penalltinë

Real Madridi ka barazuar si vendës kundër Osasuna në Santiago Bernabeu në ndeshjen e xhiros së shtatë të La Ligës spanjolle.

Ndeshja përfundoi me rezultat 1:1, me të cilën Reali ia dorëzoi kryesimin e tabelës Barcelonës, e cila ka të njëjtin numër pikësh, por gol diferencë më të mirë.

Shënues për Realin ishte Vinicius, ndërsa Osasuna mori një pikë nga Kike Garcia.

Vinicius i dha epërsinë Realit në minutën e 42-të. Braziliani u gjend në pozicionin e tij të zakonshëm në krahun e majtë nga ku donte të harkonte me këmbën e djathtë, por trajektorja e topit mashtroi portierin Sergio Herrera dhe pasi u hodh përfundoi në rrjetë.


Me rezultatin 1:0 për mikpritësin e favorizuar erdhi koha e pushimit dhe situata në tabelë nuk ndryshoi deri në minutën e 50-të, kur Kike Garcia barazoi shifrat në 1:1.

Dhjetë minuta para përfundimit të ndeshjes Karim Benzema nuk arriti të shënojë nga penalltia.

Pak minuta më vonë, Benzema tronditi rrjetën, por goli u anulua për shkak të pozitës jashtë loje.

Javën e ardhshme Reali pret Shakhtarin në Ligën e Kampionëve dhe më pas ka një vizitë në ligë te rivali i qytetit Getafe.

Lexo edhe

Video