Real Sociedad – Barcelona, finalisti i parë mësohet pas penalltive

Real Sociedad – Barcelona, finalisti i parë mësohet pas penalltive

Është dashur të ekzekutohen edhe penalltitë për të kuptuar se kush do të jetë finalisti i parë i Superkupës së Spanjës.

Nga 90 minutëshi i rregullt ndeshja përfundoi me barazim 1-1, përcjell KosovaPress.


Frankie De Jong e kaloi Barcelonën në epërsi në minutën e 39’ pas asistimit të Antoine Griezmann, por më pastaj shifrat i barazoi në minutën e 51’ Oyarzabal.

Pas penalltive më e suksesshme u tregua skuadra e Barcelonës e cila fitoi me rezultat 3-2.

Barcelona do të ballafaqohet në finale me fituesin e ndeshjes së nesërme ndërmjet Real Madridit dhe Athletico Bilbaos nga ora 21:00

Lexo edhe

Video

error: