Real Madridi thellon epërsinë kundër Atleticos

Real Madridi thellon epërsinë kundër Atleticos

Ka ndryshuar rezultati në ndeshjen mes gjigandit spanjoll Real Madrid dhe kampionit aktual Atletico Madrid, ku vendasit gjejnë vetën në epërsi prej dy golave.

Real Madridi ka arritur ta shënojë edhe golin e dytë në derbin kundër Atleticos, përmes sulmuesit Marcos Asensio, përcjell KosovaPress.

Vinicius Junios përsëri është ai i cili asiston, ku Asensio shënon golin e dytë për Realin në minutën e 57’ të ndeshjes.


Rezultati momental është 2:0 në favor të Real Madridit.

Golin e Asensios e gjeni më poshtë.

Lexo edhe

Video