Real Madridi merr një fitore shumë të rëndësishme ndaj Sevillas

Real Madridi merr një fitore shumë të rëndësishme ndaj Sevillas

Me rezultat minimal 0-1, Real Madridi ka arkëtuar tre pikë shumë të rëndësishme kundër Sevillas, ndeshje kjo e zhvilluar të Shtunën, përcjell KosovaPress.

Gjatë 90’ minutave u zhvilluar një ndeshje tejet e luftuar ndërmjet të dy ekipeve, por në fund ishin mysafirët ata të cilët dolën triumfues nga stadiumi.


Goli i vetëm i ndeshjes u realizua nga Bono i cili realizoi në portën e gabuar në minutën e 55’ të ndeshjes.

Me këtë fitore, Real Madridi ngritët në kuotën e 20 pikëve dhe renditet ne vendin e tretë, kurse Sevilla me 16 pikë në vendin e pestë.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.