Real Madridi kërkon yllin që shkëlqeu në Euro 2020

Real Madridi kërkon yllin që shkëlqeu në Euro 2020

Mesfushori i Sampdorias dhe i Danimarkës Mikkel Damsgaard është bërë subjekt i interesimit nga Real Madridi, raporton “Tuttosport”.


“Los Blancos” po planifikojnë një sulm për 21-vjeçarin në afatin kalimtar veror pas paraqitjeve të tij të shkëlqyeshme në Euro 2020 me Danimarkën duke arritur deri në gjysmëfinale, përcjellë KosovaPress.

Barcelona, ​​Liverpooli, Evertoni, Milani, Interi, Juventus dhe Roma janë gjithashtu të interesuara për Damsgaard, por Sampdoria do të përpiqet të mbajë mesfushorin krijues edhe për një vit më shumë.

LONDON, ENGLAND – JULY 07: (BILD ZEITUNG OUT) Mikkel Damsgaard of Denmark controls the ball during the UEFA Euro 2020 Championship Semi-final match between England and Denmark at Wembley Stadium on July 7, 2021 in London, United Kingdom. (Photo by Vincent Mignott/DeFodi Images via Getty Images)

Lexo edhe

Video