Real Madrid – Levante, Hazard dhe Asensio nga minuta e parë

Real Madrid – Levante, Hazard dhe Asensio nga minuta e parë

Levante do të jetë rivali i Real Madridit në xhiron e 20-të të La Ligas spanjolle dhe trajneri Zinedine Zidane kërkon tre pikë të reja për të qëndruar në hap me rivalin e qytetit, Atletico Madridin.

Mysafirët e “Los Blancos” momentalisht renditen në vendin e 12-të dhe janë në kërkim të daljes nga kriza e rezultateve, përcjell KosovaPress.

Trajneri francez ka startuar me dyshen Hazard dhe Asensio nga minuta e parë në mbështetje të Karim Benzemas.


Këto janë formacionet zyrtare:

Real Madrid: Courtois, Militao, Varane, Hazard, Kroos, Benzema, Modric, Asensio, Casemiro, Odriozola, Mendy

Levante: Fdezm Radojam Leon, Roger, Morales, Malsa, Postigo, Clerc, Miramon, Melero.

Lexo edhe

Video

error: