Real Madrid-Bilbao, formacionet zyrtare

Real Madrid-Bilbao, formacionet zyrtare

Athletic Bilbao do ta vizitojë stadiumin “Santiago Bernabeu” për t’u ballafaquar taje me liderin e La Ligas, Real Madridin.

Skuadra e Carlo Ancelotti ka 33 pikë në vendin e parë, e ndjekur me 29 nga Atletico dhe Real Sociedadi në vendet dy dhe tre, andaj i nevojiten tri pikë të reja për të mos e rrezikuar këtë pozitë nga rivalët e tyre, transmeton KosovaPress.


Ballafaqimi Real Madrid-Athletic Bilbaoi fillon nga ora 21:00 dhe këto janë formacionet zyrtare:

Real Madrid: Courtois; Lucas Vazquez, Alaba, Militao, Mendy; Kroos, Casemiro, Modric; Asensio, Benzema, Vinicius.

Bilbao: Unai Simon; Lekue, Yeray, Nunez, Balenziaga; Muniain, Vencedor, Dani Garcia, Zarraga; Williams, Raul Garcia.

Lexo edhe

Video