Reagon Sveçla ndaj SHBA: Po inkurajoni Radojçiqin për të sulmuar policët e Kosovës

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka reaguar të premten pas deklaratave qortuese nga Departamenti Amerikan i Shtetit. Sipas ministrit Sveçla etiketimi i veprimeve të ligjshme të policisë si “të dhunshme” dhe operacionit të saj si “dhunë”, është “ftesë” për Radojçiqin për të sulmuar policët e Kosovës. “Cilësimi i veprimeve të ligjshme dhe të … Continue reading Reagon Sveçla ndaj SHBA: Po inkurajoni Radojçiqin për të sulmuar policët e Kosovës