Rastet e reja, 5 nga Vushtrria dhe 1 nga Obiliqi

Rastet e reja, 5 nga Vushtrria dhe 1 nga Obiliqi

Edhe 6 raste të reja me Covid-19 janë shënuar në Kosovë. 5 janë nga Stanovci i Vushtrrisë, kurse 1 rast me vendbanim në Llazarevë-Obiliq.


Teksa janë shëruar 12 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 841 raste.

“Rastet pozitive janë raste kontakti nga: komuna e Vushtrrisë 5 raste (sipas vendbanimit: 5 raste Stanovc) dhe 1 rast me vendbanim në Llazarevë-Obiliq. Sot më 30 maj 2020, janë shëruar 12 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 841 raste”, thueht në raportin e IKSHPK-së.

Lexo edhe

error: