Ramush Haradinaj kujton Fehmi e Xhevë Lladrovcin: Kishin ideale të kristalta atdhetare

Ramush Haradinaj kujton Fehmi e Xhevë Lladrovcin: Kishin ideale të kristalta atdhetare

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës(AAK), Ramush Haradinaj ka kujtuar heronjtë Fehmi e Xhevë Lladrovci në 23-vjetorin e rënies.


Haradinaj përmes një postimi në llogarinë e tij në “Facebook” ka thënë se Fehmiu e Xheva kishin ideale të kristalta atdhetare.

“Heroizëm i rrallë. Ideale të kristalta atdhetare. Njëzetetre vjet nga rënia e Fehmi e Xhevë Lladrovcit dhe bashkëluftëtarëve të tyre Fatime Hetemi e Shefqet Zeka”, ka shkruar Haradinaj.

Lexo edhe

Video