Ramos kompleton hat-trickun, Zvicra drejt eliminimit – video

Ramos kompleton hat-trickun, Zvicra drejt eliminimit – video

Tanimë është shënuar edhe goli i gjashtë në përballjen mes Portugalisë e Zvicrës, ku Shaqiri dhe Xhaka tani mund të themi se janë eliminuar nga Kampionati Botëror “Katar 2022”.

Kombëtarja e Portugalisë ka arritur ta thellojë epërsinë në 5:1 në ndeshjen kundër Zvicrës, përmes golit të shënuar nga Goncalo Ramos, raporton KosovaPress.


Ramos kompleton hat-trickun e tij dhe ta thellojë epërsinë në 5:1 në minutën e 57’ të ndeshjes.

Golin e gjeni më poshtë.

(20) Fast Footy Goals on Twitter: “⚽️ GOAL! Goncalo Ramos 🇵🇹 Ramos gets his HATTRICK. #PORSUI #POR  | #FIFAWorldCup   https://t.co/FdN3e2uKjh” / Twitter

Lexo edhe

Video