Rama: Sot nuk erdhi asnjë pacient me COVID në Infektiv, hera e parë nga marsi 2020

Rama: Sot nuk erdhi asnjë pacient me COVID në Infektiv, hera e parë nga marsi 2020

Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë në faqen e tij zyrtare në Facebook një lajm të mirë për sa i përket luftës kundër pandemisë, që javët e fundit po njeh një ulje të statistikave.

Sipas postimit të kryeministrit, gjatë 24 orëve të fundit asnjë pacient i infektuar është paraqitur në spitalin Infektiv të kryeqytetit.


“Sapo kanë kaluar 24 orët e para pa asnjë të sëmurë me Covid të paraqitur në dyert e Spitalit Infektiv qysh nga marsi i vitit 2020”, shkruan kryeministri në Facebook.

Ditën e djeshme vendi regjistroi 2 viktima dhe 67 të infektuar, ndërkohë që në spitalet COVID po trajtohen 104 pacientë, 11 në terapi intensive, nga të cilët 4 pacientë janë të intubuar, dhe të shëruarit në 24 orët e fundit janë 891.

Lexo edhe

Video

error: