Rama: Si kryetari juaj do të punoj për jetësimin e plotë të krejt projekteve që i kam premtuar

Rama: Si kryetari juaj do të punoj për jetësimin e plotë të krejt projekteve që i kam premtuar

Kandidati i LDK-së për kryetar të Prishtinës, Përparim Rama një ditë pas rezultatit të zgjedhjeve të KQZ-së, që e nxorën atë të parin e kryeqytetit është zotuar se do të punoj për jetësimin e plotë të projekteve që ka premtuar.

Postimi i plotë i Ramës:

Prishtina ime e zemrës!

Kjo fitore është e jotja!

Sot fitoi secili banor, në qytet e në çdo fshat!

Vota jote më fuqizon me privilegjin e të qenit Kryetar i Prishtinës, e që nuk është Kryetar veç i një tjetër komune, po i vetë kryeqytetit të Kosovës. Të kryeqytetit, që ka zgjedhur zhvillimin dhe transformimin, dhe që duke qenë i krejt Kosovës, ka për ta llogaritë gjithë Kosovën në planifikimin e vet të gjithëmbarshëm komunal.


Kjo fitore nuk do të ishte e mundshme pa besimin dhe angazhimin maksimal të një mori njerzish që më besuan e më ndihmuan në sipërmarrjen time të fushatës. I jam thellësisht mirënjohës për punën e palodhshme ekipit tim të mrekullueshëm!

Por nuk mundem pa e falënderu në veçanti, ma të dashurën time, Kristale Ramën, banoren më të re të Prishtinës, për besimin dhe përkrahjen e saj të vazhdueshme.

Ju përulem para privilegjit e përgjegjësisë që ma keni dhënë. Ju përulem me sinqeritet e me shumë dashni, dhe ju jap fjalën që secilën ditë si kryetari juaj do të punoj për jetësimin e plotë të krejt projekteve që i kam premtuar.

Sot fillon një epokë e re – ajo në të cilën ne të gjithë, bashkë, do t’i dalim zot vetvetes.

Ju dua!

♥️♥️♥️

Lexo edhe

Video

error: