Rama: Mini-shengeni është projekt strategjik për rajonin, kemi përkrahjen e BE-së për të

Kryeministri, Edi Rama, ka thënë se Shqipëria mbetet e palëkundur në qëndrimin se projekti që po njihet si ‘mini-shengen’ është strategjik dhe me përfitime të jashtëzakonshme ekonomike, sociale dhe politike për rajonin. Këto deklarata ai i bëri në një konferencë të përbashkët për media me komisionerin evropian për zgjerim, Oliver Varhelyi, pas Samitit të Tiranës, … Continue reading Rama: Mini-shengeni është projekt strategjik për rajonin, kemi përkrahjen e BE-së për të