Rama u dorëzon presidentit francez dhe kancelarit gjerman një draft të Asociacionit

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka deklaruar se e ka dorëzuar një draft të Asociacionit të komunave me shumicë serbe, te presidenti francez Emmanuel Macron, dhe kancelari gjerman, Olaf Scholz. Për këtë dokument, ai ka thënë se i ka vënë në dijeni edhe presidentin e Këshillit Evropian dhe amerikanët. Rama ka thënë se drafti është … Continue reading Rama u dorëzon presidentit francez dhe kancelarit gjerman një draft të Asociacionit