Rakitic zbulon një prapaskenë interesante me Cristiano Ronaldon

Rakitic zbulon një prapaskenë interesante me Cristiano Ronaldon

Ivan Rakitic ka zbuluar se Cristiano Ronaldo e kishte nxitur atë të bashkohej me Juventusin në verën e vitit 2019, por që kërkesa prej 50 milionë euro e Barcelonës bëri që marrëveshja të dështojë.

Kjo u zbulua derisa Rakitic po fliste për  “24sata” në lidhje me rrugën e karrierës së tij që shumë lehtë mund të kishte kaluar nëpër Torino.

“Në verën e vitit 2019, Cristiano më thirri personalisht për të më sugjeruar që të shkoja në Juve,” tha reprezentuesi kroat.


“Ai më tha se klubi më donte edhe mua, por transferimi nuk u realizua. Barcelona po kërkonte 50 milionë euro dhe ishte shumë. ”

Në vend të kësaj, ai qëndroi edhe për një vit më shumë në Barcelonë dhe më pas u largua drejt Sevillas për vetëm 1.5 milionë euro në shtator të viti 2020, përcjellë KosovaPress.

“Ronaldo është një nga më të mirët e të gjitha kohërave. Ju me të vërtetë kënaqeni duke e shikuar atë dhe atë që ai po bën në Juventus. ”, tha Rakitic.

Tani në moshën 33 vjeçare, Rakitic ka 106 ndeshje për ekipin e Kroacinë duke shënuar 15 gola.

Lexo edhe

Video

error: