Rakitic lë me gishta në gojë Interin dhe Juventusin

Rakitic lë me gishta në gojë Interin dhe Juventusin

Ivan Rakiti ka vendosur për të ardhmen e tij.

Mesfushori kroat ka vendosur që të rikthehet tek Sevilla, aty ku ka luajtur për tre sezone, shkruan KosovaPress.


Shumë skuadra të mëdha evropiane ishin vën pas kroatit, duke përfshirë këtu Interin, Juventusin dhe PSG, mirëpo kroati si duket i ka refuzuar të gjitha këto oferta.

E përditshmja spanjolle “Sport” raporton se vendimi i tij për t’u kthyer në te Sevilla lidhet me faktin që bashkëshortja e tij, Raquel Mauri, është me origjinë nga Andaluzia.

Drejtuesve të Barcelonës nuk u mbetet gjë tjetër veçse të arrijnë marrëveshjen me drejtorin sportiv të Sevillas, Mochi, edhe pse dëshira e tyre është të arkëtojnë sa më shumë para nga kartoni i futbollistit./KosovaPress/

Lexo edhe

Video

error: