Qeverisë i procedohet koncept dokumenti i vettingut

Qeverisë i procedohet koncept dokumenti i vettingut

Ministria e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka procedurë për në Qeveri koncept dokumentin e  vettingut për sistemin e drejtësisë, i cili pritet të votohen në mbledhjen e radhës.


Kështu ka bërë të ditur në një konference për medie ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu e cila tha se si Qeveri janë  zotuar  për fuqizim të institucioneve të drejtësisë.

Vettingu sipas saj do të fillohet nga hierarkia me ë lartë në sistemin e drejtësisë dhe do përfundoj në një afat prej 5 viteve.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.