Putin shpall katër provinca të Ukrainës si pjesë të Federatës Ruse

Rusia ka shpallur katër provinca të Ukrainës si pjesë të Federatës Ruse, deklaroi sot presidenti rus, Vladimir Putin. Aneksimi i Donetskut, Khersonit, Luhanskut dhe Zaporizhias u nënshkrua sot nga presidenti Putin. Ai i kërkoi Kievit të njohë aneksimin të kryer pas referendumeve të një jave më parë, që u kundërshtuan gjerësisht për shkelje të ligjit … Continue reading Putin shpall katër provinca të Ukrainës si pjesë të Federatës Ruse