Putin dhe Erdogan biseduan në telefon për garancitë e sigurisë, Sirinë e Libinë

Putin dhe Erdogan biseduan në telefon për garancitë e sigurisë, Sirinë e Libinë

Presidenti i Rusisë Vladimir Putin dhe homologu i tij turk Recep Tayyip Erdogan, zhvilluan një bisedë telefonike për propozimet e Rusisë për garancitë e sigurisë për Shtetet e Bashkuara dhe NATO-n në raport me Rusinë.


Të dy presidentët diskutuan edhe për situatën në Kaukaz, Siri dhe Libi, njoftoi sot shërbimi për shtyp i Kremlinit.

Putin dhe Erdogan riafirmuan synimin e tyre për të intensifikuar më tej partneritetin midis dy vendeve dhe përmblodhën rezultatet kryesore të bashkëpunimit dypalësh.

Lexo edhe

Video