Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Punëtorin e zuri rryma, arrestohet pronari i një firme

Punëtorin e zuri rryma, arrestohet pronari i një firme

Një punëtor i një firme ka pësuar lëndime trupore derisa ishte duke punuar në një shtëpi private gjatë kontaktit me telin e rrymës në fshatin Molliq të Gjakovës.

Sipas Policisë, është arrestuar pronari i një firme i cili së bashku me viktimën mashkull kishin qenë duke kryer disa punime.


Viktima është dërguar në Emergjencën e Gjakovës dhe më pas është transferuar në QKUK-së ku është duke marrë tretman mjekësorë.

Në vendin e ngjarjes kanë dal njësitë policore, si dhe inspektori i punës. Me vendim të prokurorit  kujdestar, të dyshuarit i është caktuar masa e ndalimit policorë për 48 orë.

Lexo edhe

Video

error: