Publikohen rastet e reja të të infektuarve me Covid 19

Publikohen rastet e reja të të infektuarve me Covid 19

Ministria e shëndetësisë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar edhe 51 raste të reja të të infektuarve me koronavirus në Kosovë.


Sipas njoftimit të MSH-së thuhet se vetëm 28 persona janë vaksinuar me vaksinën kundër Covid 19.

Asnjë i infektuar nuk ka humbur jetën gjatë kësaj periudhe dhe janë shëruar 91 qytetarë.

Lexo edhe

Video