Publikohen formacionet zyrtare të derbit Gjilani-Drita

Publikohen formacionet zyrtare të derbit Gjilani-Drita

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes derbi ndërmjet Gjilanit dhe Dritës, e vlefshme për xhiron e 15-të të Superligës së Kosovës në futboll.

Kjo sfidë ishte e programuar të zhvillohen ditën e djeshme, por ishte zhvendosur për një ditë më vonë për shkak se shpalljes ditë zie në Kosovë, transmeton KosovaPress.

Kjo ndeshje pritet me shumë entuziazëm dhe interesim për shkak se Gjilani dhe Drita e kryesojnë tabelën me nga 25 pikë pas 14 ndeshjeve.


Këto janë formacionet zyrtare:

Gjilani: Koliçi; Sorsa, Halili, Prekazi, Hoxha; Dabiqaj, Razak; Aziz, Torassa, Progni; Krasniqi;

Drita: Maloku, Limani, Islami, Cuculi, Blakqori, Fazlium Kryeziu, Ajzeraj, Broja, Namani, Simonovski

Lexo edhe

Video

error: