Publikohen formacionet zyrtare Portugali-Francë

Publikohen formacionet zyrtare Portugali-Francë

Sonte në 21:00 fillon ndeshja në Grupin F të Euro 2020, ku në “Puskas Arena” të Budapestit do të takohen Portugalia dhe Franca.

Të dyja kombëtaret në xhiron e fundit nuk arkëtuan pikët e plota, ku Franca u ndal nga Hungaria 1:1, ndërsa Portugalia u mposht nga Gjermania 4:2, përcjell KosovaPress.


Formacionet:

Portugalia (4-2-3-1): Patricio; Semedo, Pepe, Dias, Guerreiro; Pereira, Carvalho; Silva, Fernandes, Jota; Ronaldo

Franca (4-3-1-2): Lloris; Hernandez, Kimpembe, Varane, Kounde; Pogba, Kante, Tolisso; Griezmann; Mbappe, Benzema

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.

error: