PSG-Lyon, formacionet zyrtare, Shaqiri nga minuta e parë

PSG-Lyon, formacionet zyrtare, Shaqiri nga minuta e parë

Liga franceze në futboll ka arritur në javën e gjashtë të saj dhe sot zhvillohen disa ndeshje shumë interesante në këtë kampionat.

Padyshim se vëmendja kryesore do të jetë te derbi ndërmjet Paris-Saint-Germain dhe Lyonit që zhvillohet në “Parkun e Princave” me fillim nga ora 20:45, përcjellë KosovaPress.

Nga pesë ndeshjet e para skuadra e trajnerit Maurizio Pochettino ka pesë fitore dhe rrjedhimisht kryeson tabelën me 15 pikë, kurse Lyoni ka dy fitore, dy barazime dhe një humbje duke u renditur në vendin e shtatë me tetë pikë të mbledhura.

Nga radhët e Lyonit Xherdan Shaqiri është në mesin e lojtarëve qw do tw luajnw nga minuta e parw.


Këto janë formacionet e zyrtare:

PSG:   Donnarumma, Kehrer, Marqunhos, Kimpembe, Mendez, Guye, Herrera Messi, Di Maria, Neymar-Mbappe

Lyon: Lopez, Gusto, Boateng, Denayer, Emerson, Caqueret, Guimaraes, Shaqiri, Paqueta, Slimani, Toko-Ekambi.

Lexo edhe

Video

error: