PSG e gatshme ta ofrojë Neymarin te skuadrat e Premier Ligës

PSG e gatshme ta ofrojë Neymarin te skuadrat e Premier Ligës

Si duket skuadrat angleze mund të fillojnë të ëndërrojnë për transferimin e Neymarit në Premier Ligë.

Ylli brazilian ka kontratë me Paris Saint-Germain deri në vitin 2025, por që kampioni francez thuhet se është i gatshëm që të dëgjojë oferta në fund të këtij sezoni për Neymarin, raporton KosovaPress.


Bëhet e ditur se kampi i Neymarit veçse ka filluar kontaktet me klubet si Chelsea, Liverpool, Manchester City, Manchester United dhe Newcastle për t’i informuar ato për mundësinë e transferimit të brazilianit.

Së fundmi ka pasur spekulime të shumta që sugjerojnë se janë prishur marrëdhëniet mes Neymarit dhe PSG-së, dhe se kampioni francez dëshiron që ta largojë sulmuesin qysh në fund të këtij sezoni.

Lexo edhe

Video