PSG-Clermont, mungojnë Messi e Neymar, Rashani e nis nga stoli

PSG-Clermont, mungojnë Messi e Neymar, Rashani e nis nga stoli

Katër ndeshje, katër fitore. Ky është bilanci i Paris-Saint-Germain në fillimin e e dicionit të ri të Ligue 1 dhe me këtë ecuri kërkon të vazhdojë edhe në ndeshjen e sotme kundër Clrermontit të Elbasan Rashanit.

Trajneri Mauricio Pochettino është pa shërbimet e dyshes kryesore Leo Messi dhe Neymar, kurse sulmuesi kosovar Elbasan Rashani që paraqitet në radhët e Clermontit do ta nis ndeshjen nga stoli, përcjellë KosovaPress.


Ndeshja fillon nga ora 17:00 dhe këto janë formacionet zyrtare:

PSG: Donnarumma, Diallo, Kimpembe, Marquinhos, Hakimi, Herrera, Danilo, Gueye, Draxler, Rafinha, Mbappe

Clermont: Desmas, Zedadka, Hountondji, Ogier, Simba, Samed, Barthomer, Gastien, Deasou, Hamel, Alvenia

Video

error: