Pse burrat fillojnë me komplimente herët? Çfarë saktësisht do të thotë kjo?

Pse burrat fillojnë me komplimente herët? Çfarë saktësisht do të thotë kjo?

Kur takoni një burrë që ndan me bujari komplimente, mund të jetë tepër emocionues dhe lajkatar. Kush nuk dëshiron të adhurohet dhe të dëgjojë arsyet që dikush mendon se je e mahnitshme?

Sigurisht, të gjitha gratë shijojnë vëmendjen, dhe marrja e komplimenteve të ëmbla nga një burrë mund të jetë eliksir për zemrën. Sidomos nëse jeni vetëm për një kohë të gjatë, thjesht pranoni lajkat dhe shijoni vëmendjen. Kur një djalë ju bën komplimente, ju mund të pyesni veten: “çfarë duhet të them?” Dhe nëse keni probleme t’i përgjigjeni komplimenteve, kjo është normale, pasi shumë njerëz ndihen ndryshe kur marrin komplimente.

Ajo mund të përgjigjet me falënderime dhe pastaj t’i kthejë disa komplimente për të, pasi shumica e burrave në të vërtetë i pëlqen kur gratë u bëjnë komplimente. Por kur një djalë ju bën kompliment pas komplimentit kur filloni të dilni për herë të parë, është e natyrshme të vini në dyshim qëllimet e tij të vërteta. Çfarë do të thotë kur një djalë fillimisht të vlerëson së tepërmi dhe si e di nëse qëllimet e tij janë të sinqerta? Të gjesh kohë për të menduar për motivet e tij është një veprim shumë i mençur.

Ai dëshiron të të çojë në shtrat

Femrat që nuk kanë pasur vëmendje romantike në vite janë shpesh shënjestra më e lehtë për burrat simpatikë që dinë se çfarë duan të dëgjojnë. Nga e dinë ata? Epo ky nuk është një zbulim shkencor! Ata e dinë që ju doni të ndiheni bukur, të veçantë dhe të kërkuar. Ai ju tregon gjërat më të ëmbla për të hequr muret dhe për ta lënë në botën tuaj – dhe shtratin. Ju dëshironi të besoni se ai mendon se ju jeni “ajo” që ai po kërkonte dhe se ai do të qëndrojë atje. Por nëse dëgjoni një seri komplimentesh që vijnë më shpejt se ato që duken normale, mendohuni mirë! Ka shumë mundësi që ai dëshiron t’ju ​​çojë në shtrat shpejt. Ju mund të shihni njëri-tjetrin edhe disa herë, dhe mund të mos e shihni.

Ai është një fanatik narcizoid ose kontrollues

Një arsye tjetër e mundshme për detin e komplimenteve është se ju keni takuar një burrë që po kërkon një grua që do të bjerë shpejt për lajkat e tij. Është shenja e tij që ka të ngjarë të jeni dikush që ai mendon se mund ta kontrollojë lehtë. Kjo teknikë manipuluese quhet “bombardim dashurie”.

Bomba e dashurisë është një taktikë e tmerrshme kontrolli që sigurisht nuk e keni njohur

Burrat që “bombardojnë” do t’ju ndjekin si të çmendur, duke thënë se duan të jenë me ju çdo minutë, të shihemi çdo natë dhe gjithë fundjavën. Ata priren ta përshpejtojnë marrëdhënien dhe duan të jenë ekskluzivë menjëherë. Ju mund ta kapni veten duke menduar, “Uau, ai me të vërtetë më do! Kjo është pothuajse shumë e mirë për të qenë e vërtetë!” Sa herë që mendoni për diçka të tillë, është një flamur i madh i kuq që ju paralajmëron se është në të vërtetë shumë i mirë për të qenë i vërtetë. Sapo njeriu në kontroll të ndjejë se marrëdhënia është krijuar dhe ju ka fituar ju, ju do të vini re një ndryshim të madh në personalitetin e tij kur ai pushon së qeni një zotëri i vërtetë dhe fillon t’ju tregojë se çfarë të bëni. Në fillim, njeriu narcisist mendon se ju jeni aq superior sa ai. Sidoqoftë, vetëm jepi pak kohë. Ai së shpejti do të shohë gabimet tuaja (reale ose të imagjinuara) dhe do t’ju tregojë gjithçka që mendon me të vërtetë. Ai pastaj do të përpiqet t’ju ndryshojë sipas pikëpamjes së tij, duke harruar të gjitha gjërat që ju tha fillimisht. Këto lidhje toksike nuk mund të rregullohen.


Ndoshta thellë brenda tij është i pasigurt

Burrat që ju lajnë me komplimente nuk duhet domosdo të jenë të këqij. Ndonjëherë një djalë tronditet aq shumë saqë një grua e mahnitshme si ju tërheq vëmendjen e tij dhe thjesht thotë sinqerisht gjithçka që mendon. Por kur ai i hedh të gjitha një nga një, duke thënë se sa e bukur je, si nuk ka takuar kurrë një person më të mirë … mbase ai në të vërtetë po tregon pasigurinë e tij. Ai mund të shpresojë të ju fitojë duke shprehur çdo aspekt pozitiv për ju që i ka tërhequr vëmendjen, por ky shpesh është një minus i madh për një grua me vetëbesim që shpejt kupton se diçka nuk është në rregull.

Si mund ta kuptoni nëse një burrë është i sinqertë me komplimentet e tij?

Një burrë që ju gjen shumë tërheqës do të lavdërojë një ose dy gjëra që i pëlqen te ju. Ndoshta ata do të duan flokët, rrobat ose buzëqeshjen tuaj. Por burrat e sinqertë nuk do t’ju ​​lajnë me komplimente që nga momenti kur të takoheni, duke u përmbajtur nga vetëvlerësimi. Në vend të kësaj, besimi i tij e ndihmon atë të menaxhojë eksitimin e tij për ju. Kjo është arsyeja pse burrat presin disa ditë para se të telefonojnë kur të marrin një numër. Pse nxitim? Ata nuk duan të zbulojnë ndjenjat e tyre të vërteta herët derisa të jenë të sigurt se për çfarë do të merren.

A keni frikë të largoheni, kështu që qëndroni në një marrëdhënie jo të shëndetshme?

Abstenimi i meshkujve nga lajkat e parakohshme dhe të tepërta është një mënyrë për të ditur kur ofrohet një kompliment me sinqeritet. Shumica e burrave as nuk do të kapeshin të vdekur duke ndarë një kompliment pas tjetrit. Jo një njeri kaq i sigurt i kalibrit të lartë sillet. Pra, nëse burri që sapo keni takuar fillon të vazhdojë dhe vazhdon pse mendon se jeni bombë, është koha të konsiderojmë tërheqjen. Burrat cilësorë nuk hedhin komplimente pa kufij kur i takoni për herë të parë. Gjëra të tilla bëhen vetëm nga burra që kontrollojnë ose manipulojnë.

Nëse jeni duke kërkuar dashuri të vërtetë, ndërtimi i një marrëdhënie ngadalë dhe vazhdimisht është më i mirë

Nëse jeni duke kërkuar mashkullin e duhur, kërkoni djalin që po ju telefonon dhe ju jeni në kontakt të vazhdueshëm. Fillimisht do të shiheni një herë ose dy herë në javë, dhe në mes dërgoni mesazhe dhe bisedoni. Gjërat do të vazhdojnë të zhvillohen kur të njiheni me njëri-tjetrin dhe ndjenjat fillojnë të rriten në atë mënyrë. Një burrë cilësor bën pyetje për t’ju njohur më mirë dhe në të vërtetë krijon kontakt me sy dhe dëgjon me kujdes përgjigjet. Ai dëshiron të dijë se çfarë doni dhe çfarë ju bën të lumtur. Ai nuk flet vetëm për veten ose planet e tij dhe nuk vazhdon vazhdimisht për sa të shkëlqyeshëm jeni sepse ai dëshiron t’ju njohë para se të ekspozojë fuqinë e interesit të tij dhe të arrijë në një përfundim.

Duhet kohë – në një mënyrë të mirë. Burrat që mbështeten në lajka nuk kanë kohë për t’ju parë shpesh ose fillimisht shfaqen në një masë të madhe, për t’u zhdukur më pas. Ata nuk do t’ju tregojnë qëndrueshmërinë që duhet të shihni, kështu që nuk tregojnë interes të mirëfilltë, ndoshta afatgjatë, kështu që mos u mashtroni.

Shmangni burrat që tregojnë një sjellje të tillë nëse doni të shmangni një zemër të thyer në fillim. Tani e dini se çfarë mendojnë burrat kur ju mbingarkojnë me komplimente – ata ndoshta kanë qëllime që nuk janë në përputhje me dëshirën për dashuri të vërtetë. Nëse doni të dilni me një burrë si ky, pasi mendoni se mund të jetë kënaqësi, vazhdo! Por ruaje zemrën tënde, mos u jep fjalët e tij të ëmbla dhe mbaji sytë hapur.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.

error: