Protestohet në Skenderaj kundër vrasjes së Lirije Qerimajt

Protestohet në Skenderaj kundër vrasjes së Lirije Qerimajt

Sot në mesditë në Skenderaj do të protestohet kundër dhunës dhe vrasjes së grave, duke dënuar vrasjen e djeshme të Lirije Qerimajt nga bashkëshorti në Llaushë të Skenderajt.

Protesta paqësore është organizuar nga OJQ “Gratë Intelektuale të Drenicës” dhe nis në ora 12:00 nga sheshi “Adem Jashari”, për të vazhduar te Gjykata, ndërsa marshi përfundon para stacionit policor.


“Ne si gra kërkojmë dënim maksimal për dorasin”, thuhet në njoftim.

Lexo edhe

Video