Projektligji për themelimin e Gjykatës Komerciale procedohet në Qeveri

Projektligji për themelimin e Gjykatës Komerciale procedohet në Qeveri

Ministria e Drejtësisë ka proceduar sot në Qeveri, projektligjin për themelimin e Gjykatës Komerciale, e cila i hap rrugë investimeve në Kosovë.


Lajmi është bërë i ditur nga ministrja e Drejtësisë Albulena Haxhiu në një postim në Facebook.

“Në përputhje me zotime tona, sot e proceduam në Qeveri, projektligjin per themelimin e Gjykatës Komerciale, si një mekanizëm i veçantë, i cili i hap rrugë investimeve nga bashkatdhetarët tanë dhe investimeve të huaja në Kosovë. Falënderoj të gjithë anëtarët e grupit punues për kontributin e jashtëzakonshëm që kanë dhënë gjatë këtyre ditëve”, ka shkruar Haxhiu.

Lexo edhe

Video