Programi i Serie A për ditën e shtune

Programi i Serie A për ditën e shtune

Rikthehet liga e Italisë e njohur ndryshe edhe si Serie A, me disa ndeshje interesante, në kuadër të programit për ditën e shtune.

Përballja më interesante do të jetë mes kampionit të Serie A Juventusit dhe Parmas, përcjell KosovaPress.

“Zonja e Vjetër” këtë edicion është duke kaluar nëpër një formë të luhatshme. Pas 12 xhirosh të zhvilluara, skuadra e Andrea Pirlos ka arritur të regjistrojë vetëm gjashtë fitore dhe gjashtë humbje, kështu duke arkëtuar gjithsej vetëm 24 pikë, dhe duke u pozicionuar në pozitën e tretë.


Programi i plotë i ndeshjeve në kuadër të Serie A është i bashkangjitur më poshtë.

15:00 Fiorentina (17) – Hellas Verona (7) (Stadiumi Artemio Franchi)

18:00 Sampdoria (11) – Crotone (20) (Stadiumi Luigi Ferraris)

20:45 Parma (14) – Juventus (3) (Stadiumi Ennio Tardini)

Lexo edhe

Video