Prizren, arrestohen dy persona për armëmbajtje pa leje

Prizren, arrestohen dy persona për armëmbajtje pa leje

Dy të dyshuar meshkuj kosovarë janë shoqëruar në stacion policor në Prizren.

Kjo pasi gjatë bastisjes që është bërë nga njësitë policore me urdhëresë të gjykatës në shtëpitë e tyre dhe objektet përcjellëse janë gjetur dhe sekuestruar: 5 pistoleta të kalibrave të ndryshëm njëra prej tyre me gas, një pushkë gjuetie me leje te skaduar, 183 fishek të kalibrave të ndryshëm dhe një rrethatore me 28 fishek të pushkës së gjuetisë.


Dy prej pistoletave të sekuestruara kanë qenë me leje.

Të dyshuarit pas intervistimit me urdhër të prokurorit janë liruar në procedurë të rregullt.

Lexo edhe

error: