Pritet të rinisë lundrimi i trageteve në portin e Durrësit

Pritet të rinisë lundrimi i trageteve në portin e Durrësit

Në portin e Durrësit sonte pritet të rinisë lundrimi i trageteve, i cili ka qenë i pezulluar deri më tani për shkak të motit të keq.


Ndërkohë, me rënien e forcës së erës dhe dallgëzimit pritet të fillojë lundrimi normal sërish, shkruan Oranews

Trageti GMV do të niset sonte në orën 23:00, ndërsa nga Bari do të fillojë lundrimi drejt Durrësit nga tri tragete që ishin të bllokuar atje pas përkeqësimit të motit.

Lexo edhe

Video