Prishtina shkon në pushim me dy gola epërsi

Prishtina shkon në pushim me dy gola epërsi

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Prishtinës dhe Drenicës.

Djelmoshat e Armend Dallkut kanë arritur të përmbyllin 45 minutat e parë në epërsi të dyfishtë.


Golat për skuadrën vendase i shënoi sulmuesi Armend Januzi në minutat  29 dhe 43.

Kujtojmë që kjo ndeshje luhet pa tifozë, mirëpo ‘Plisat’ kanë përkrahur skuadrën nga jashtë stadiumit.

Nesër do të zhvillohet edhe ndeshja tjetër gjysmëfinale ndërmjet Ballkanit dhe Feronikelit.

Lexo edhe

Video