Prishtina merr barazim ndaj Ballkanit në frymën e fundit

Prishtina merr barazim ndaj Ballkanit në frymën e fundit

Ballafaqimi ndërmjet Ballkani dhe Prishtinës në Suharekë i ka dhënë fund edicion vjeshtor në Superligën e Kosovë në futboll.

Ndeshja e zhvilluar nga pra 13:00 përfundoi me barazim 1-1, raporton KosovaPress.


Kampioni në fuqi ishte shumë afër tre pikëve të reja pasi po avanconte që nga minuta e 11’ me supergolin e mesfushorit Edvin Kuç.

Epërsia e tyre madje zgjati deri në minutën e 37’ kur skuadra e Ilir Dajës u shtang nga goli i Kreshnik Ukës duke bërë që skuadrat të marrin vetëm nga një pikë nga ky ballafaqim.

Kështu Drita mbetet liderë e tabelës me 38 pikë, aq sa ka edhe Ballkani në vendin e dytë, kurse Prishtina ka 27 pikë në vendin e tretë.

Lexo edhe

Video