Prishtina-Drita, formacionet zyrtare

Prishtina-Drita, formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare të kryendeshjes së xhiros së nëntë në Superligën e Kosovës ku do të ballafaqohen Prishtina dhe Drita.

Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” në pani të një numri të madh të tifozëve nga të dy skuadrat, raporton KosovaPress.

Skuadra nga Gjilani këkron fitore tjetër për të vazhduar kështu qëndrimin si e vetme në kreun e tabelës, ndërsa kryeqytetasit me fitore eventuale do të futeshin në listën e ngushtë të vendeve të para së bashku edhe me Ballkanin që sot triumfoi si mysafir te Malisheva.


Ndeshja fillon nga ora 21:00 dhe këto janë formacionet zyrtare:

Prishtina: Nika, Belica, Mici, Bytyqi, Useini, Pefqeli, Gashi, Kryeziu, Krasniqi, Hoti, Uka

Drita: Maloku, Limani, Vitija, Broja, Namani, Baftiu, Azjeraj, Blakqori, Bardhoku, Simonovski, Kryeziu.

Lexo edhe

Video