Presidentja Osmani del në pritje të 45 viktimave të aksidentit në Bullgari

Në pritje të 45 viktimave në aeroportin e Shkupin është dalë edhe Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani.

Krahas funksionareve të lartë shtetëror të vendit në këtë ceremoni marrin pjesë Ministri i Brendshëm i Shqipërisë Blendi Çuçi,  kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë, Lindita Nikolla dhe të tjerë.


45 trupat e pajetë pritet që sot t’u dorëzohen familjarëve të tyre, derisa sot po ashtu pritet të bëhet edhe varrimi i tyre.

Lexo edhe

Video

3 Comments

  • […] Presidentja Osmani del në pritje të 45 viktimave të aksidentit në Bullgari ​Mbërrijnë në Shkup 45 trupat e viktimave të aksidentuar në Bullgari […]

  • […] Presidentja Osmani del në pritje të 45 viktimave të aksidentit në Bullgari ​Mbërrijnë në Shkup 45 trupat e viktimave të aksidentuar në Bullgari Identifikohen 45 viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari […]

  • […] Presidentja Osmani del në pritje të 45 viktimave të aksidentit në Bullgari ​Mbërrijnë në Shkup 45 trupat e viktimave të aksidentuar në Bullgari Me dy avionë ushtarakë nesër do të transportohen trupat e pajetë të viktimave nga aksidenti në Bullgari Aksidenti në Bullgari, Ganiu: Nga komuna e Çairit janë më shumë se 16 viktima Von der Leyen ngushëllon familjet e viktimave nga aksidenti në Bullgari Presidentja Osmani nderon viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari Identifikohen 45 viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari Aksidenti me autobus në Bullgari, dy nga të mbijetuarit nesër arrijnë në Maqedoni Prokuroria nis hetimet për të gjetur ‘udhëtarin misterioz’ nga aksidenti tragjik në Bullgari […]

Komentet janë të mbyllura.