Presidenti Meta u takua me Haradinajn

Në ditën e dytë të qëndrimit të tij në Kosovë presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta sot qysh në mëngjes ka takuar kryetarin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj.


Gjatë këtij takimi mediet u lejuan të marrin vetëm pamje.

Pas Haradinaj, presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta do të takohet edhe me kryeparlamentarin e Kosovës,  Glauk Konjufca dhe liderin e PDK-së, Memli Krasniqin.

Lexo edhe

Video

2 Comments

  • […] Meta takohet me Konjufcën Presidenti Meta u takua me Haradinajn ​Meta kundërshton Ramën, paraqet rezervat për iniciativën rajonale “Ballkani i […]

  • […] Krasniqi takon Metën: PDK do të vazhdojë të kontribuojë në forcimin e bashkëpunimit Kosovë – Shqipëri Konjufca- Meta: E ardhmja e Kosovës është në BE e NATO, jo në nismat rajonale të Serbisë Presidenti Meta u takua me Haradinajn […]

Komentet janë të mbyllura.

error: