Presidenti malazez rezulton pozitiv me COVID-19

Presidenti malazez rezulton pozitiv me COVID-19

Presidenti malazez, Milo Gjukanoviq rezultoi pozitiv në testin e koronavirusit, njoftoi zyra e tij.


“Kreu i shtetit, 59 vjeç, shfaq vetëm simptoma të lehta dhe po i kryen detyrat e tij zyrtare në izolim në shtëpi”, thuhet në deklaratë.

Gjukanoviq anuloi një takim me kryetarin e parlamentit turk, Mustafa Sentop në Podgoricë për shkak se kishte pasur kontakt me një person të infektuar me koronavirus, raporton atsh.

Lexo edhe

Video