Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Presidenti i KOK-ut priti në takim drejtuesit e FSUNK-së

Presidenti i KOK-ut priti në takim drejtuesit e FSUNK-së

Presidenti i Komitetit Olimpik të Kosovës (KOK) Ismet Krasniqi është takuar sot me drejtuesit e Federatës së Sporteve të Kosovës (FSUNK).


Kryetarja Diellza Shaqiri-Kelmendi së bashku me drejtuesit e FSUNK-së shfrytëzuan rastin ta urojnë presidentin Krasniqi për detyrën e re në krye të KOK-ut, ku po ashtu diskutuan për mundësitë rreth bashkëpunimit mes KOK-ut dhe FSUNK-së, përcjell KosovaPress.

Pjesë e këtij takimi ishin edhe drejtori i Departamentit të Sportit në Ministrinë për Kulturë, Rini e Sport, Fitim Arifi, dhe anëtari i Bordit Ekzekutiv të KOK-ut, Musa Selimi, i cili është edhe anëtar i Bordit të FSUNK-së.

Lexo edhe

Video

error: