Presidenti i KE Charles Michel mbërrin në Tiranë, pritet me ceremoni nga Rama

Presidenti i KE Charles Michel mbërrin në Tiranë, pritet me ceremoni nga Rama

Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel ka mbërritur në Tiranë ku është pritur me ceremoni mirëseardhje nga kryeministri Edi Rama.


Fillimisht Rama dhe Michel do të kenë një takim me dyer të mbyllura ku të pranishëm do të jenë edhe delegacione trespektive.

Ndërsa në orën 11:15 do të zhvillohet konferenca përbashkët për shtyp mes Charles Michel dhe kryeministrit Rama.

Lexo edhe

Video