Premier Liga angleze rikthehet me dy ndeshje

Premier Liga angleze rikthehet me dy ndeshje

Premier Liga angleze do të rikthehet sot me dy ndeshje në kuadër të programit të xhiros së 14 të sezonit 2021/22.

Ndeshja hapëse do të zhvillohet në “St. James Park”, ku me fillim nga ora 20:30 Newcastle United pret në shtëpi skuadrën e Milot Rashicës Norwich City.

Të dy këto skuadra kanë formën më të dobët në këtë sezon, ku pas 13 ndeshjeve të zhvilluara Newcastle zë vendin e fundit në tabelë me vetëm gjashtë pikë të arkëtuara, kurse Norwich pozicionohet një vend më lartë, respektivisht në pozitën e 19 me gjithsej nëntë pikë.


Po ashtu, në programin e sotëm të Premier Ligës është edhe ndeshja mes Leeds United dhe Crystal Palace, ndeshje kjo e cila fillon nga ora 21:15 përcjell KosovaPress.

Programin e plotë të ndeshjeve të sotme në Premier Ligë e gjeni më poshtë.

20:30 Newcastle United – Norwich City (Stadiumi St. James Park)

21:15 Leeds United – Crystal Palace (Stadiumi Elland Road)

Lexo edhe

Video

error: